Warning: fopen(/home/u9196018/istanbul-danismanlik.com/wp-content/uploads/wpcf7_uploads/.htaccess): failed to open stream: No such file or directory in /home/u9918612/istanbul-danismanlik.com/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/file.php on line 247
Tercüme Danışmanlığı – İstanbul Danışmanlık
istanbul-danismanlik-tercume-1

Resmi Tercümeler

Resmi Belgeler, yabancı bir ülkenin herhangi bir kurumundan yabancı bir dilde yazılmış ve onaylanmış belgelerdir. Özel sektörden devlet kurumlarına kadar her yerde ihtiyaç duyulan ve kullanılan, günlük işlerin belirli bir düzen dahilinde yapılmasını sağlayan yazılı ve onaylı metinlerdir. Noterden yemin belgeli profesyonel mütercimlerin yaptığı, yasal sorumluluk gerektiren belge tercümeleri bu kapsama girer. Resmi tercüme hizmetleri Noter Kanunlarınca anlaşmalı T.C. vatandaşı tercümanlarımız tarafından verilir.

İstanbul-Danışmanlık olarak tercümanlık hizmetlerimizi on yıllar boyunca topladığımız deneyim ve profesyonelliğimizin bir sonucu olarak yüksek kalitede ve nitelikli dil uzmanları eşliğinde oluşturuyoruz. Tıbbi çeviri, hukuki çeviri, web sitesi çevirmenliği gibi hizmetlerimizin yanı sıra resmi belgelerin çevirmenliğini de yapıyoruz. Resmi yazılar, farklı bir dilde, yabancı bir ülken herhangi bir kurumundan yazılmış, onaylanmış belgelerdir. BTB olarak sizlere sunduğumuz tüm resmi tercüme hizmetleri, Noter Kanunlarınca anlaşmalı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tercümanlarımız tarafından verilir.

İstanbul-Danışmanlık hizmetlerimizi talep edilen formatta ve önceden anlaşılan teslim süresi içerisinde sizlere sunuyoruz. Alanında profesyonel çalışanlarımız tarafından oluşturulan belgeler, yüksek kalitede sunulan hizmet ve karşılıklı güvene dayanan müşteri ilişkilerimiz, çalışma sürecinden istenilen sonuçların elde edilmesini sağlayan özelliklerimiz arasında yer almaktadır. Tercümanlık hizmetlerimiz hakkında sorularınız için sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

istanbul-danismanlik-tercume-2

Hukuki Tercümeler

Türk Hukuk sistemi ya da Uluslararası Hukuk ve Yönetmelikler kapsamında hazırlanmış her türlü hukuki içerikli belge ve metinlerin tercümesini içerir. Hukuki Tercüme alanı hata kabul etmeyecek kadar önemlidir. Hukuki terimlerHukuki kavramlar gibi hukuk alanındaki literatüre hakim Yeminli Tercüman tarafından yapılması gereken çevirilerdir. İstanbul-Danışmanlık, bünyesinde bulunan hukukçu uzman tercüman kadrosu ile Hukuki Yeminli Tercüme Hizmetini uzun yıllardır tüm Türkiye genelinde vermektedir.

Ticari tercümeler, tıbbi çeviri, web sitesi tercümeleri gibi çeşitli alanlarda profesyonel çevirmenlik hizmetlerimizin yanı sıra yeminli hukuki tercüme hizmetlerini de sizlerle buluşturuyoruz. Hukuki belgelerin insan hayatında oynadığı önemli rol nedeniyle tercümeleri hata kabul etmeyecek kadar önemlidir. Türk hukuk sistemi kapsamında hazırlanmış çeşitli dokümanların tercümesi ve Uluslararası Hukuk ve Yönetmelikler kapsamında hazırlanmış belgelerin tercümesi, alanında profesyonel çevirmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Hukuki tercüme hakkında çeşitli bilgilere bu sayfadan ulaşabilir, aklınızdaki soru işaretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hukuki Tercüme Nedir?

Hukuki tercüme, her türlü yasal belgenin profesyonel çevirmenliğini kapsayan bir alandır. Kimlik bilgileri, finansal belgeler, çeşitli transkriptler, dosyalar, göçmenlik bilgileri, vasiyetnameler, yasal kararlar, resmi raporlar, hukuki tercüme kapsamında değerlendirilir. Yasal belgelerde, orijinal dilin olduğu ülkede geçerli yasal sistemler, içerikler ve terimler kullanılır. Bu nedenle genel dünya kültürü, hukuku, ülkeleri, dilleri ve terimleri hakkında derin bilgiye sahip olan uzman çevirmenler tarafından hazırlanması gerekir.

Hazırlanan yasal çeviriler, hukuk firmaları ve şirketlerin ihtiyaçları olan belgelerle sınırlı değildir. Öğrenciler veya araştırma görevlileri gibi hukuk alanında çalışmalar yapan, farklı dillerde hazırlanmış olan belgelerin, kendi dillerinde çevrilmesine ihtiyaç duyan kişilere de çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Çalışma süreci, fiyatlandırmalar ve hazırlanan belgenin formatı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için sayfamızda bulunan iletişim bilgilerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz

istanbul-danismanlik-tercume-4

Web Sitesi Tercümeleri

Web sitenizin dil versiyonları kusursuz dil kalitesi ile hazırlanır. Site içinde çalışan tüm uygulamalar ve farklı formatlardaki web sayfaları istenilen dile tercüme edildiği bir tercüme türüdür. Web sitesi lokalizasyon, tercümeden farklı bir uzmanlık alanıdır. Yazılım dilinden anlayan, pazarlama lokalizasyonunda tecrübeli profesyonel web sitesi yerelleştirme ekiplerimizle hizmetinizdeyiz. Hangi sektörden olursanız olun hedef kitlenize en kısa yoldan ulaşmanın yolu dijital platformlardan geçer. Dünyanın her yerinde ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilmek için web sitesi lokalizasyon çözümlerimizi keşfedin!

Çevirmenlik, sadece bir dilden farklı bir dile kelimeleri geçirmekle sınırlı değildir. Her konunun ve alanın çevirisine yaklaşım benzersizdir ve farklı gereksinimler içerir. İstanbul-Danışmanlık olarak sunduğumuz çeşitli hizmetlerle bu ayırımı yapmanıza ve kendi ihtiyaçlarınız için özelleştirilmiş hizmetlere ulaşmanıza yardımcı olmak için buradayız. Teknik tercüme, bilimsel tercüme ve hukuki tercüme gibi hizmetlerimizin yanı sıra, son zamanların en gerekli ve en popüler hizmetleri arasında web sitesi tercüme yer almaktadır.

Bir web sitesini ana dilinizden yabancı bir dile çevirmek ya da tam tersini yapmak, ilk bakışta göründüğü kadar kolay ve basit bir süreç değildir. Siteyi kelimesi kelimesine tercüme etmek, diğer dilde anlam kayıplarına ve hatta yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Otomatik çeviriler, bir web sitenin profesyonel görünümünden uzaklaşmasına neden olabilir.

İstanbul-Danışmanlık olarak alanında uzman çevirmenlerimizle, sizlerin bu ihtiyacını karşılamak için yanınızdayız. Kusursuz sonuçlar için çevirmen ekiplerimizle çalışabilir, site içindeki tüm uygulamalar ve farklı formatlardaki belgeleri istenilen dile tercüme ettirebilirsiniz. Çalışmanızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız web sitesi lokalizasyon hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Tercümeden farklı bir uzmanlık alanı olan web sitesi lokalizasyonunda, pazarlama alanında tecrübeli çalışanlar web sitesi yerelleştirme ekipleriyle ortak bir çalışma yürütür. Yazılım dilinden anlayan bu ekipler, hangi sektörde olursanız olun, siteniz üzerinden hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olur. Ülke sınırlarını aşmak, farklı ülkelerdeki insanların hayatlarına dokunmak istiyorsanız, dünyanın her yerinde ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanıza yardımcı olacak imkanlarımız sizlerin yanında.