Warning: fopen(/home/u9196018/istanbul-danismanlik.com/wp-content/uploads/wpcf7_uploads/.htaccess): failed to open stream: No such file or directory in /home/u9918612/istanbul-danismanlik.com/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/file.php on line 247
687 Sayılı İstihdam Teşviki – İstanbul Danışmanlık
istanbul-danismanlik-tesvik-danismanligi-2

687 Sayılı İstihdam Teşviki

687 sayılı İstihdam Teşviki; işverenlerin personel için ödemiş oldukları SGK prim maliyetinden ödenen gün bazında indirim almalarını sağlayarak, aylık oranda büyük bir tasarruf sağlamayı amaçlamaktadır. 687 sayılı kanunun hükmünde kararname ile getirilen teşvik ; hem işverenin maliyet açısından tasarruf etmesini, hem de yeni iş gücü olanakları oluşturabilmesi amacıyla Devlet tarafından 2017’nin sonuna kadar sunulmaktadır.

İşverenlere faydalandıkları 687 sayılı kanun hükmünde kararname ile getirilen teşvik ile; günlük
personel bazında 22.22 TL’den, aylık 660,60 TL’ye kadar prim indirim alma imkanı sunulmaktadır. Ayrıca işverenlerin ödeyecekleri gelir vergisi ve damga vergisinde de indirim sağlayarak aylık personel maliyetini minimum seviyelere düşebilmektedir.

İşverenler 687 sayılı teşvik ile kendilerine tanınmış olan bu haktan yararlanabilmek için; yararlandırılacak personelin teşvik kurallarına uyup uymadığını aylık bazda kontrol etmelilerdir. İstanbul Danışmanlık her ay düzenli olarak tarama yapar.Bu sayede sizler ;personel maliyetlerinizi azaltarak iş gücü piyasasında rekabet avantajı sağlarken ,

Geliştirdiğimiz otomasyon sayesinde her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz taramalar ile maksimum 12 saat içinde raporlarınızı 687 sayılı teşvik için kullanıma hazır hale getirmekteyiz.